Filozofia

Občianstvo v Tralalande povyšuje dieťa z pasívneho objektu rekreácie na rovnocenného partnera dospelým. Vyplývajú z toho aj isté etické princípy a normy, najmä zodpovednosť za vlastné činy a správanie, nová kvalita medziľudských vzťahov, komunikácie, empatie, ohľaduplnosti a tolerancie. Všetko toto sa premieta v programe, ktorý pripravili a neustále inovujú ministri a guvernéri Tralalandu.

Pre deti, ktoré už boli občanmi Tralalandu nie je názov tejto Prvej detskej prázdninovej republiky ničím neznámym. Ony môžu potvrdiť slová z hymny Tralalandu: všade dobre, v Tralalande najdobre. Možno je to tým, že v Tralalande je každý deň sviatočný a že čosi také škaredé a smutné ako je nuda sa len tak ľahko nikomu nepodarí prepašovať cez hranice

Tralaland je spolková republika, ktorá má svoje hranice, prezidenta, parlament, vládu i ústavu, hymnu, banku, poštu, vlastné peniaze, štátny sviatok. Občanmi Tralalandu sa deti stávajú na trinásť dní, počas ktorých toho stihnú naozaj veľa.

Veď len uvážte:  člnkovanie, lukostreľba, aerobik, stolný tenis, jazda na koni, streetball, výtvarný ateliér, tanec, divadlo, remeslá, tralalandské noviny, rádio i televízia, zábavné programy, športové súťaže, nočné hry, diskotéky, maxičlovko, recesiády, ...... Že neveríte?

Prichádzame k colnici Tralalandu. Už z diaľky sa vypínajú stožiare Lanového centra, ktoré signalizujú, že tu nájdeme veľa netradičných a zaujímavých atrakcií. Hneď  vedľa Lanového centra je umiestnený Tralaranč, obydlie koníkov. Nad ním uvidíme budovu ministerstva hospodárstva Tralalandu. Pokračujeme ďalej peši, autom, ale kľudne aj autobusom.  Po pravej ruke je budova riadiaceho centra Tralalandu, v ktorej sa nachádza prezidentská kancelária, úrad vlády, jedáleň, Tralabar a zábavné centrum. Nad centrom sú športoviská s umelým povrchom a osvetlením  pre tenis, volejbal, futbal i hádzanú. Pod centrálnou budovou sa nachádzajú 3 prízemné farebné murované domčeky. V každom sú dve bunky po tri izby. Každá bunka má svoje sociálne zariadenie. Pod domčekmi sú tri veľké zruby typu Liptov.
V Tralalande nájdete všetky možné ihriská, trávnaté, betónové i antukové. Pod nimi preteká potok, ktorý sa priamo v areáli rozlieva do dvoch krásnych jazierok. Jazerá sú prispôsobené na vodné športy (obľúbené člnkovanie a vodné bicyklovanie), ale aj na kúpanie a rybolov, a v zime i na korčulovanie. Samozrejme  nemôže chýbať ani plavecký bazén so solárnym ohrevom, filtráciou a plážovým zázemím. Tralaland má svoj amfiteáter, kino, javiská s profesionálnou technikou, malú ZOO a veľa iného. To všetko uvidíte keď prídete do Tralalandu.

No a to sme nepovedali všetko, ale iba preto, aby sme šetrili váš čas, veď už netrpezlivo čakáte aby ste si mohli prelistovať všetky tralalandské stránky.

Vyhľadaj čo potrebuješ vedieť o Tralalande.
Tralanovinky
2018-09-25

Prihlasovanie do Tralalandu 2019 spustíme 2. januára 2019 o 11.00 hodine. Pozor!!! Počet miest je limitovaný, záujem každoročne mnohonásobne prevyšuje naše kapacity.

2018-01-02

Z dôvodu technických problémov posúvame otvorenie prihlášok na 11.00. Ďakujeme za pochopenie. 

2017-12-25

Ako sme vás už informovali prihlasovanie do Tralalandu začíname dňa 2.1.2018 o 10,00 hodine. Upozorňujeme, že záujem o pobyt v Tralalande každoročne mnohonásobne prevyšuje naše kapacity. A tak sme nevymysleli nič múdrejšie, ako- kto príde skôr -  má prednosť. Mrzí nás to, ale zároveň aj teší, že je Tralaland stále najvyhladávanejší. A my urobíme všetko preto, aby sme vás ani v tomto roku nesklamali.

2017-08-09

Pre veľký záujem otvárame v Tralalande 5. ciklón /BONUS/ od 26.8. - 1.9.2017. Prihlásiť sa môžete cez našu stránku. Tešíme sa na vás. PRIHLÁŠKA

Staršie články