Tralaland - areál

Prichádzame k colnici Tralalandu. Už z diaľky sa vypínajú stožiare Lanového centra, ktoré signalizujú, že tu nájdeme veľa netradičných a zaujímavých atrakcií. Hneď vedľa Lanového centra je umiestnený Tralaranč, obydlie koníkov. Nad ním uvidíme budovu ministerstva hospodárstva Tralalandu. Pokračujeme ďalej peši, autom, ale kľudne aj autobusom.  Po pravej ruke je budova riadiaceho centra Tralalandu, v ktorej sa nachádza prezidentská kancelária, úrad vlády, jedáleň, Tralabar a zábavné centrum. Nad centrom sú športoviská s umelým povrchom a osvetlením  pre tenis, volejbal, futbal i hádzanú. Pod centrálnou budovou sa nachádzajú 3 prízemné farebné murované domčeky. V každom sú dve bunky po tri izby. Každá bunka má svoje sociálne zariadenie. Pod domčekmi sú tri veľké zruby typu Liptov.
V Tralalande nájdete všetky možné ihriská, trávnaté, betónové i antukové. Pod nimi preteká potok, ktorý sa priamo v areáli rozlieva do umelého jazera s rozlohou 70 x 50 m. Jazero je prispôsobené na vodné športy (obľúbené člnkovanie a vodné bicyklovanie), ale aj na kúpanie a rybolov, a v zime i na korčulovanie. Samozrejme  nemôže chýbať ani plavecký bazén so solárnym ohrevom, filtráciou a plážovým zázemím. Tralaland má svoj amfiteáter, kino, javiská s profesionálnou technikou, malú ZOO a veľa iného. To všetko uvidíte keď prídete do Tralalandu.

 

Trnavá Hora

Tralaland preslávil dedinku Trnavá Hora, ktorá leží v okrese Žiar nad Hronom. Prvá písomná zmienka o tejto obci je z roku 1388. Má okolo 1 140 obyvateľov. Je známa hlavne dvoma lokalitami vo svojom okolí. Prvou je známa železničná trať Zvolen-Kremnica-Diviaky. Bola postavená v rokoch 1870-1872. Na trati je 12 tunelov a 1 galéria v celkovej dĺžke 3185 m. Na úseku trati od Trnavej Hory po Turček (Horná Štubňa) bolo vybudovaných 10 tunelov – jaskov s dĺžkou 2670 m. Všetky tunely boli jednokoľajové.

Vyhľadaj čo potrebuješ vedieť o Tralalande.
Tralanovinky
2018-09-25

Prihlasovanie do Tralalandu 2019 spustíme 2. januára 2019 o 11.00 hodine. Pozor!!! Počet miest je limitovaný, záujem každoročne mnohonásobne prevyšuje naše kapacity.

2018-01-02

Z dôvodu technických problémov posúvame otvorenie prihlášok na 11.00. Ďakujeme za pochopenie. 

2017-12-25

Ako sme vás už informovali prihlasovanie do Tralalandu začíname dňa 2.1.2018 o 10,00 hodine. Upozorňujeme, že záujem o pobyt v Tralalande každoročne mnohonásobne prevyšuje naše kapacity. A tak sme nevymysleli nič múdrejšie, ako- kto príde skôr -  má prednosť. Mrzí nás to, ale zároveň aj teší, že je Tralaland stále najvyhladávanejší. A my urobíme všetko preto, aby sme vás ani v tomto roku nesklamali.

2017-08-09

Pre veľký záujem otvárame v Tralalande 5. ciklón /BONUS/ od 26.8. - 1.9.2017. Prihlásiť sa môžete cez našu stránku. Tešíme sa na vás. PRIHLÁŠKA

Staršie články