Škola v prírode TRALALAND 2020

Škola v prírode Tralaland je na Slovensku  historicky najstaršou školou v prírode organizovanou s animačným  programom. V roku 2020 oslavuje dvadsiate druhé výročie svojho vzniku.  Je neodmysliteľnou súčasťou známej Prvej detskej prázdninovej republiky (vznikla v roku 1992) a starším bratom umeleckej školy Tralaškola (vznikla v roku 2005).Jej snahou bolo vytvoriť taký  program, ktorí vedú animátori a  umožniť pobyt v priestoroch detskej republiky i deťom, ktoré počas letných prázdnin túto šancu nemajú. 

ŠKOLA V PRÍRODE 2020

Klasické sedenie žiakov v kamennej škole vymeňte za školu v prírode. Žiaci nebudú sedieť na svojich miestach v škole, na ktoré sú zvyknutí, ale celý vyučovací proces môžu realizovať v lone krásnej prírody kremnických vrchov.

Na jazere Hra v lese Súťažíme
Skola 01 Na koníkoch Lukosteľba

TRALALAND AJ AKO ALTERNATÍVNA FORMA ŠKOLY V PRÍRODE

Ubytovanie a vyučovanie - je v chatách a domčekoch. V chatách sú vytvorené aj triedy na vyučovanie. Alternatívne triedy môžu byť vytvorené na dvoch prekrytých terasách, v jedálni, ale aj na amfiteátri.

Strava – je plnohodnotná a vyvážená, samozrejme s celodenným pitným režimom. Jedálny lístok naši kuchári prekonzultovali s lekármi  Detskej fakultnej nemocnice  v Bratislave.  Možnosť stravovania  aj  pre  vegetariánov i celiatikov. 

Program – zlatý kliniec pobytu v alternatívnej škole Tralaland. Program poskytujeme aj počas vyučovania. Telesná výchova môže byť realizovaná na umelom multifunkčnom  ihrisku a basketbalovom ihrisku. Telesná kondícia sa zlepšuje aj na člnoch, resp. vodných bicykloch, za dobrého počasia v tralalandskom bazéne. Prírodovedu môžete vyučovať v priestoroch  Tralalandu, v okolitých lesoch a lúkach. Počas matematiky spočítate všetky stromy, kríky, objemy v  bazéne, jazere, umocníte na druhú, tretiu všetko, čo okolo seba budete vidieť. V našich priestoroch nájdete poníkov, kravičky, kozičky, psíkov, ale i chrobáčikov, motýle, žabky a mnoho iných živočíchov.

Termíny školy v prírode 2014

VOLAJTE: 0948 335122

Zábavné a súťažné programy sa odohrávajú na centrálnom tralalandskom javisku, alebo prírodnom amfiteátri ktoré sú vybavené profesionálnou ozvučovacou i osvetlovacou technikou. Neoddeliteľnou súčasťou programu sú tvorivé dielne, v ktorých môžu žiaci pracovať podľa vlastného výberu a uváženia a neskôr v nich prezentujú pred ostatnými svoju činnosť (tanečné štúdio, divadlo, spev, výtvarný ateliér, práca s prírodným materiálom, bavlnkami a korálkami, rozhlasové štúdio, tvorba novín, športové dielne a mnohé ďalšie.

Program pobytu v Tralalande otvára úvodný večer, počas ktorého sa žiaci i učitelia stanú riadnymi občanmi republiky Tralaland a obdržia tralalandský občiansky preukaz, naučia sa spievať tralalandské pesničky, potlesk a hymnu. Rozlúčkový večer je spojený s odovzdávaním certifikátov absolventov AŠvP Tralaland, ktoré im udeľuje prezidentská kancelária.

Po obede a relaxe je Vám k dispozícii tím vyškolených animátorov = guvernérov Tralalandu. Pripravený program uspokojí všetky potreby malých a veľkých. Program je pripravený a pripravovaný podľa požiadaviek detí. Je zábavný, ale i poučný. Bol ocenený mnohými tisíckami žiakov základných škôl celého Slovenska.  Asi najlepšie je pozrieť si našu FOTOGALÉRIU TRALALANDU, aby ste získali dostatočný obraz o tom, ako to v Tralalande vyzerá. To čo sa v tradičnej škole v prírode, najmä v jej mimovyučovacom čase musí často improvizovať, to chce Tralaland ponúknuť ako koncepčné riešenie. Vyberte si termín a napíšte nám e-mail cez  KONTAKT.

          

Vyhľadaj čo potrebuješ vedieť o Tralalande.
Tralanovinky
2018-09-25

Prihlasovanie do Tralalandu 2019 spustíme 2. januára 2019 o 11.00 hodine. Pozor!!! Počet miest je limitovaný, záujem každoročne mnohonásobne prevyšuje naše kapacity.

2018-01-02

Z dôvodu technických problémov posúvame otvorenie prihlášok na 11.00. Ďakujeme za pochopenie. 

2017-12-25

Ako sme vás už informovali prihlasovanie do Tralalandu začíname dňa 2.1.2018 o 10,00 hodine. Upozorňujeme, že záujem o pobyt v Tralalande každoročne mnohonásobne prevyšuje naše kapacity. A tak sme nevymysleli nič múdrejšie, ako- kto príde skôr -  má prednosť. Mrzí nás to, ale zároveň aj teší, že je Tralaland stále najvyhladávanejší. A my urobíme všetko preto, aby sme vás ani v tomto roku nesklamali.

2017-08-09

Pre veľký záujem otvárame v Tralalande 5. ciklón /BONUS/ od 26.8. - 1.9.2017. Prihlásiť sa môžete cez našu stránku. Tešíme sa na vás. PRIHLÁŠKA

Staršie články